Jei paspaudėte „Sutinku“, nustatome techniškai nebūtinus slapukus (įskaitant trečiųjų šalių), kad galėtume pasiūlyti patogų tinklapio naudojimą, pagerintume savo paslaugas ir jas pritaikytume jūsų poreikiams. Galite bet kada atšaukti savo sutikimą čia. Jei „Sutinku“ nepaspaudėte, nustatome techniškai būtinus slapukus.

Norėdamas stebėti jūsų naudotojo elgesį, CLAAS taip pat naudoja „Google Analytics“. „Google“ tvarko jūsų naudojimo duomenis, kad CLAAS pateiktų anoniminę statistiką apie naudotojo elgesį. „Google“ taip pat naudoja jūsų duomenis bet kokiems savo tikslams (pvz., profilio kūrimui) ir sujungia jūsų duomenis su duomenimis iš kitų šaltinių. „Google“ gali saugoti jūsų duomenis už Europos Sąjungos ribų, pvz., JAV, „Google LLC“. Tiek „Google“, tiek vyriausybinės įstaigos turi prieigą prie duomenų. 

Daugiau informacijos žr. mūsų privatumo politikoje.

Priimti

Pranešimas spaudai

Mirė žemės ūkio technikos gamybos pradininkas - Helmutas Klasas

Sausio 5 d., būdamas 94 metų, mirė ilgametis CLAAS grupės generalinis direktorius, stebėtojų tarybos pirmininkas ir akcininkų komiteto pirmininkas Helmutas Klasas (Helmut Claas).


 Jo mirtis yra didelė netektis. Kartu su jo šeima ir visais giminaičiais gedi ne tik daugiau kaip 11 000 darbuotojų visame pasaulyje, bet ir visa pramonė, kuri neteko žymios Europos verslo asmenybės.

Helmutas Klasas gimė 1926 metais, Harzevinkelyje. Jo tėvai, Augustas ir Paula Klasai, vadovavo mažai žemės ūkio mašinų gamybos įmonei, kurioje dirbo maždaug 100 darbuotojų. Baigęs mokyklą jis mokėsi mašinų surinkėjo amato. Praktinės patirties įgijo dirbdamas metalo apdirbimo ir metalo liejimo įmonėse. Baigęs papildomas žemės ūkio studijas Paryžiuje, jis ėmėsi planuoti ir kurti CLAAS platinimo įmonę Prancūzijoje, kuri šiuo metu žinoma kaip „CLAAS France SAS“. 1958 m. jis prisijungė prie savo tėvų šeimos įmonės Harzevinkelyje. Iš pradžių šioje įmonėje jis dirbo inžinieriumi.

 1962 m. jis tapo generaliniu direktoriumi. 1978 m. įmonei tapus tikrąja ūkine bendrija, Helmutas Klasas tapo asmeniškai atsakingu partneriu. 1996 m. įmonę reorganizavus į akcinę bendrovę, iš generalinio direktoriaus jis tapo stebėtojų tarybos pirmininku ir akcininkų komiteto pirmininku.

 Jis visada ypatingą dėmesį skyrė novatoriškų produktų kūrimui ir jų ekonomiškai masinei gamybai. Jam vadovaujant sėkmės susilaukė DOMINATOR modelio javų nuėmimo kombainai, buvo sukurti visiškai naujos konstrukcijos javų nuėmimo kombainai LEXION, kurie šiuo metu yra patys našiausi javų nuėmimo kombainai pasaulyje. Taip pat reikia paminėti savaeigius pašarų smulkintuvus JAGUAR ir didelės galios traktorius XERION, kurie buvo sukurti vadovaujant Helmutui Klasui – sėkmės istorijos autoriui.

2003 m. jis žengė įmonės ateičiai svarbų žingsnį: CLAAS iš Prancūzijos gamintojo „Renault Agriculture“ įsigijo visą traktorių verslą. Taip pat, įkūrus ir išplėtus gamybos įmones Rusijoje, JAV ir Kinijoje, buvo toliau plečiamas tarptautinis verslas.

Keturi pasaulyje žinomi Vengrijos, Jungtinės Karalystės, Bulgarijos ir Vokietijos universitetai Helmutui Klasui suteikė garbės daktaro laipsnį. 2000 m. Štutgarto-Hohenheimo universitetas jam suteikė garbingą žemės ūkio mokslo daktaro vardą. 2004 m. jis taip pat tapo šio universiteto garbės senatoriumi.

2009 m. birželį Maskvos Goriačkino  universitetas jam suteikė garbės profesoriaus vardą. Taip pat 2009 m. Helmutui Klasui buvo suteiktas Prancūzijos garbės legiono riterio vardas, pripažįstant jo, kaip Prancūzijos ir Vokietijos bendradarbiavimo pradininko, pastangas. 2013 m. lapkritį Helmutas Klasas buvo galutinai priimtas į Amerikos įrangos gamintojų šlovės muziejų (AEM). Svarbus pripažinimas buvo 2017 m. Vokietijos išradimų instituto įteiktas Dyzelio medalis.

Jo gyvenimo nuopelnus patvirtina asmeniniai apdovanojimai, pvz., jo gimtojo miesto Harzevinkelio (Vokietija) garbės piliečio vardas, Vokietijos Badeno-Viurtembergo žemės medalis „Už nuopelnus“, taip pat Prancūzijos žemės ūkio ministro ordinas „Už nuopelnus“.

Helmutas Klasas pirmiausia buvo ūkininkas. Jis turėjo ūkį Rytų Anglijoje (Didžioji Britanija), kuriame dažnai apsistodavo su žmona Erika. Jam patiko bendrauti su kaimynystėje gyvenančiais ūkininkais, labai domėjosi žemės ūkio įmonių klausimais. Jis taip pat buvo aistringas medžiojas.

Jis jau seniai pasirūpino tolesne šeimos verslo plėtra – „CLAAS Group“ valdymą jau perėmė kita karta. Šiandien už sėkmingos įmonių grupės sprendimų priėmimą ir plėtrą yra atsakinga jo duktė Katerina Klas-Miuhlhauser (Cathrina Claas-Mühlhäuser).

Helmuto Klaso mirtis žemės ūkio technologijų pasaulyje palieka tuštumą, kurios neįmanoma užpildyti. Jo šeima, visi akcininkai, grupės vykdomoji valdyba ir darbuotojai liūdi dėl puikios asmenybės netekties ir toliau plėtos CLAAS grupę taip, kaip Jis būtų norėjęs.


CLAAS Group, Corporate Communications

Jei turite klausimų, kviečiame kreiptis adresu: pr@claas.com